عضویت

قهرمانان کرونا

قهرمانان کرونا

جهان دشوارترین روزهایش را سپری می‌کند، روزهایی که کادر پزشکی در همه جهان، یاد خود را در آن ماندگار خواهند کرد. تا سل گذشته همواره ملت‌ها برای دفاع از خود و مردم، دست به ساخت اسلحه و مهمات جنگی می زدند؛ اما امروزه جهان با اپیدمی‌‌ای دست‌و‌پنجه نرم می‌کند که هیچ یک از این اسلحه‌ها قادر به جنگیدن با آن نیست.

سربازان این نبرد، کادر درمان ملت ها و فرماندهی این نبرد با کادر پزشکی جهان است؛ اسلحه‌ی شان، دانش و راه‌های مناسب درمان بیماران مبتلا به این ویروس است.

ارتش ۶۰۰ هزار نفری سلامت ایران متشکل از ۱۳۰ هزار نفر پزشک، ۱۶۰ هزار پیراپزشک و ۳۰۰ هزار نفر پرستار و بهیار و … می باشد که در بیمارستان های دولتی و خصوصی، درمانگاه ها، خانه های بهداشت، مطب های خصوصی در اقصی نقاط کشور، از قلب پایتخت تا سرحدّات مرزی به دفاع از سلامت و جان مردم ایران مشغول هستند.

اما پشت صحنه این نبرد و یاریگر کادر درمان ایثارگر، قهرمانان گمنامی هستند که در دیگر عرصه ها به پشتیبانی خط مقدم مبارزه با کرونا مشغول هستند.

زنان و مردانی که به تولید ماسک و تولید آبمیوه طبیعی برای بیمارستان ها و کادر درمان پرداختند، صنعت گرانی که در زمانی کوتاه پای کار آمده و به تامین کمبودهای اقلام مورد نیاز کادر درمان اهم از مواد ضد عفونی کننده و وسایل محافظتی مبادرت نمودند. کارگران و کشاورزان عزیزی که سنگر تولید را رها نکردند تا معیشت و امنیت غذایی مردم در این روزهای سرنوشت‌ساز لطمه نبیند، پاکبانان زحمتکش شهرداری که نظافت عمومی شهرها را حفظ کردند، نانوایان عزیزی که به رغم مخاطرات، شغل پربرکت خود را با دلسوزی انجام دادند تا سفره ایرانیان خالی از نان نشود.

کارکنان و رانندگان سیستم حمل ‌و نقل عمومی دولتی و بخش خصوصی، ‌ فروشندگان و کارکنان فروشگاه‌های زنجیره‌ای، ‌ سوپرمارکت‌ها، ‌ میوه‌فروشی‌ها، ‌ قصابی‌ها و سایر واحدهای صنفی که فعالیت‌شان برای تامین مایحتاج زندگی مردم ضرورت داشت، کارکنان شبکه بانکی کشور، کارکنان صنعت آب و برق و گاز و سایر خدمات عمومی، کارکنان و رانندگان سیستم توزیع مایحتاج عمومی و …

و البته که فهرست قهرمانان گمنام مبارزه با کرونا بیش از اینها قابل ادامه دادن است و پوشش آن آحاد مردم غیور و قدردان ایران است.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *